×
خانهتماس با ماتهران میدان انقلاب- ابتدای کارگر شمالی- کوچه رستم- پلاک21- واحد 2- انتشارات آناطب021-66462856-66462799
x - »
اخبار علمی و پزشکی
روزنامه مردم سالاری - علمی و پزشکی
آیا ویتامین س به محافظت برابر کرونا کمک می کند؟در شرایطی که پزشکان و پژوهشگران در حال بررسی آثار تزریق وریدی دوز بالای ویتامین C بر کروناویروس جدید هستند، باید به این نکته اشاره داشت که هیچ مکملی، از جمله ویتامین C نمی تواند از ابتلا به بیماری کووید-19 پیشگیری کرده یا آن را درمان کند.
عصر ایران به نقل از "هلث لاین" نوشت: ویتامین C یک ماده مغذی ضروری است که نقش های مختلفی در بدن انسان ایفا می کند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است و می تواند ترکیبات ناپایدار موجود در بدن به نام رادیکال های آزاد را خنثی کرده و به پیشگیری یا معکوس کردن آسیب سلولی ناشی از این ترکیبات کمک کند. ...
انتخاب - علمی و پزشکی
ایالات متحده آزمایش خون برای مصونیت در برابر کرونا را آغاز کرده استپایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آنتی بادی ها می توانند نشان دهند که آیا فرد به ویروس کرونا آلوده شده و بهبود یافته است یا خیر؛ بنابراین آنتی بادی ها می توانند به طور بالقوه زندگی عمومی افراد را تحت تاثیر قرار دهند. سخنگوی مراکز مدیریت و پیشگیری از بیماری های ایالات متده (CDC) می گوید: مرکز ما برنامه بررسی آزمایش خونی را آغاز کرده است که کمک می کند شخص حتی در صورت شروع علائم در معرض کروناویروس قرار نگیرد.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب به نقل از وکس، این آزمون های سرولوژیکی با بررسی های مخاط بینی یا ترشحات حلقی متفاوت است ...
اقتصاد آنلاین - علمی و پزشکی
ویروس کرونا با احساسات ما چه می کند؟به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، بر اساس گزارش سی ان ان از مأموریت های محلی تهیه غذا در آتلانتا برای همسایگان سالخورده تا خدمات پرستاری از بیماران و کودکان را می توان از همین نوع محبت ها دانست. گرچه این داستان های سخاوت و دلسوزی در سرتاسر جهان دیده می شود و با تکرار این اقدامات کوچک می بینیم که عادت مهربانی روزانه در سطح جهان پدیدار می شود.
همه ما معتقدیم مهربانی همان چیزی است که ما را در این زمان دشوار نجات خواهد داد. این اجتماعات محلی ما را در کنار هم قرار می دهد و روحیه ما را بالا می برد. ...
واحد مرکزی خبر - علمی و پزشکی
اعلام ضوابط فعالیت مراکز درمانی و مطب هابه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم، بر این اساس مقرر شده با هماهنگی سازمان نظام پزشکی همه مطب های دندانپزشکی به جز مطب دندانپزشکی اطفال تعطیل شود.
درمانگاه ها و کلینیک های عمومی و خصوصی دندانپزشکی موظف اند فقط یک یا دو یونیت را صرفا برای کار های اورژانسی و فعالیت های محدود اختصاص دهند.
همچنین تنها یک مرکز چشم پزشکی آن هم فقط برای کار های اورژانسی فعال خواهد بود و کلینیک های پوست و مو، مراکز جراحی محدود و مراکز توانبخشی تعطیل هستند.
تمامی درمانگاه های شبانه روزی عمومی و پزشکان عمومی، متخصصان و فوق تخصص های داخلی، اطفال ...
اقتصاد آنلاین - علمی و پزشکی
چرا گرفتن فشار خون در عصر معتبر نیست؟ +عکسبه گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نمناک، امروزه افراد به دلایل گوناگون بیماری های مختلفی را تجربه می کنند که فشار خون بالا یکی از آنهاست . فشار خون در اثر مکانیسم طبیعی بدن رخ می دهد و فشاری است که خون به رگها وارد می کند . زمانی که فشار خون به بیماری تبدیل می شود میزان این فشار از سطح طبیعی خارج می شود و به رگ ها آسیب می زند . اگر بطور مزمن فشار خون سیستولیک فرد بزرگسالی بالای 14 و فشارخون دیاستولیک 9 باشد فرد مبتلا به فشار خون بالا است و باید تحت درمان قرار بگیرد.
پرفشاری خون چیست و چند نوع دارد؟
پرفشاری خون به دو دسته تقسیم می شود:پرفشاری اولیه و پرفشاری ثانویه. ...
اقتصاد آنلاین - علمی و پزشکی
آیا با بیشتر خوابیدن می توانید لاغر شوید؟به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از برترین ها، چه به دلیل عوامل خارجی (همسری که خُر خُر می کند یا بچه ای که گریه می کند) یا تنش و اضطراب های زندگی ممکن است تمام شب بیدار باشید و خواب تان آشفته شود. وقتی به اندازهٔ کافی نتوانید بخوابید، سراغ خوراکی هایی می روید که در حالت عادی از آن ها پرهیز می کنید.
اگر این اتفاق زیاد بیفتد چه می شود؟ آیا به طور اجتناب ناپذیری مدام سراغ خوراکی های نامناسب می روید و احتمالاً اضافه وزن پیدا می کنید؟ وقتی هم بخواهید چند کیلویی وزن کم کنید آیا حس نمی کنید خستگی، انگیزهٔ شما را برای این کار ضعیف می کند؟ آیا داشتن خواب خوب شبانه باعث می شود بیشتر خوراکی هایی را ...
خبرگزاری شبستان - علمی و پزشکی
ثبت 2 مورد جدید کرونا در سروستان/ شما مبتلایان به 20 نفر رسیدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سروستان ، با مثبت شدن تست 2 بیمار مشکوک به بیماری کرونا در شهرستان سروستان آمار مبتلایان به این بیماری رو به افزایش است.
در حال حاضر مجموع مبتلایان به این بیماری به 20 نفر افزایش پیدا کرده و در صورت عدم رعایت توصیه ها امکان بیشتر شدن آن نیز وجود دارد.
از تعداد مبتلایان به کووید19 در سروستان، تعداد چهار بیمار در بیمارستان بستری بوده و یک بیمار نیز ترخیص شده است.
همچنین مابقی بیماران نیز با قرنطینه خانگی در حال مراقبت برای بهبودی کامل هستند.
خبرگزاری شبستان - علمی و پزشکی
کرونایی ها در قیروکارزین پنج نفره شدندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قیروکارزین ، شهرستان قیروکارزین که از جمله شهرهایی بود که در روزهای اخیر وضعیت مطلوبی در برابر ویروس کرونا داشت، اکنون به شمار شهرستان های آلوده به این بیماری تبدیل شده است.
روز گذشته با مثبت شدن تست سه نفر از بیماران مشکوک به کرونا در قیروکارزین، شمار مبتلایان به این بیماری به عدد پنج رسید تا این شهرستان نیز در گردونه شهرهای مبتلا به کووید 19 قرار بگیرد.
خوشبختانه در شمار بیماران کرونایی قیروکارزین تلفاتی وجود ندارد و افراد بیمار نیز در حال گذراندن طول درمان خود هستند. ...
خبرگزاری شبستان - علمی و پزشکی
اضافه شدن 2 مورد مثبت دیگر به مبتلایان کووید 19 در جهرمسیدمجید ارجمند به خبرنگار خبرگزاری شبستان در جهرم ، گفت: امروز یکشنبه 17 فروردین ماه 99، با دریافت نتیجه 57 نمونه ارسالی دیگر، 2 بیمار جدید شناسایی و تعداد مبتلایان ثبت شده در جهرم به 82 نفر رسید.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه هر 2 بیمار جدید جهرمی هستند، افزود: این بیماران یک مرد 25 ساله و خانم 40 ساله بوده که در حال سپری کردن دوره درمان هستند.
وی با اشاره به اینکه این خانم 40 ساله در فرآیند بیمار یابی شناسایی شده است، بیان کرد: با توجه به اتمام تعطیلات نوروز 99 و باز شدن برخی از صنوف که موجب شکل گیری اجتماعات خواهد شد ...
خبرگزاری مهر - علمی و پزشکی
مراقب مسمومیت با قارچ های سمی باشیدبه گزارش خبرگزاری مهر ، 1540 مورد در اثر مسمومیت با قارچ های خودرو و سمی در سال 1396 به بیمارستان ها مراجعه کرده اند که این آمار در سال 1397 به بیش از 1726 مورد و در نیمه نخست سال 1398 به 398 مورد رسیده است.
متأسفانه مصرف خوراکی قارچ های خودرو و سمی، منجر به فوت، نارسایی کبد و بستری شدن بسیاری از افراد شده است.
طبق آمار بیشترین مسمومیت در سال 1396 مربوط به شهرهای استان کرمانشاه، آذربایجان غربی، لرستان، گلستان و کردستان، بیشترین مسمومیت در سال 1397 مربوط به شهرهای استان کرمانشاه، گلستان، لرستان و همدان و بیشترین مسمومیت در سال 1398 مربوط به شهرهای استان گلستان، لرستان ...
زومیت - علمی و پزشکی
پاسخ به پرسش های متداول درباره احتمال انتقال ویروس کرونا ازطریق مواد غذاییعلاوه بر نگرانی درباره ی داشتن مواد غذایی کافی در خانه و احساس اضطراب از خرید از سوپرمارکت های شلوغ، مردم نگران این موضوع هستند که آیا ممکن است ازطریق مواد غذایی که می خرند یا تحویل می گیرند، دچار ویروس کرونا شوند. دونالد شافنر ، استاد گروه علوم تغذیه دانشگاه راتگرز می گوید:
علم درباره ی ویروس کرونا همچنان در حال آشکارشدن است؛ اما درحال حاضر شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این بیماری ازطریق غذا منتقل می شود.
ویروس کرونا نوعی ویروس تنفسی است که معمولا از راه قطرات حاصل از سرفه یا عطسه ی فرد مبتلا به افراد دیگر منتقل می شود ...
پارسینه - علمی و پزشکی
فرمانده برکنارشده ناو آمریکایی به کرونا مبتلا شدفرمانده یک ناو هواپیمابر آمریکا که چند روز پیش به دلیل افشاگری در خصوص شیوع بیماری کووید-19 در ناو هواپیمابر تئودور روزولت از کار برکنار شد خودش به این بیماری مبتلا شده است.
روزنامه نیویورک تایمز امروز یکشنبه این خبر را به نقل از دو نفر از همکلاسی های سابق ناخدا برت کروزیر که روابط نزدیکی با این فرمانده و خانواده اش دارند منتشر کرده است.
طبق این گزارش، این فرمانده آمریکایی قبل از آنکه از سمتش به عنوان فرمانده این ناو عزل شود نشانه ای ابتلا به بیماری کووید-19 را نشان داده است.
نخستین موارد ابتلا به این بیماری در میان سرنشینان ناو یواس اس تئودور روزولت روز 24 ماه مارس مشاهده ...
واحد مرکزی خبر - علمی و پزشکی
مصرف سبزیجات خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهدبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه خبری یورک الرت، محققان علوم پزشکی در موسسه تحقیقاتی راش در شیکاگو در آمریکا اعلام کردند مصرف میوه و سبزیجات، خطر ابتلا به آلزایمر را کم می کند.
فلاونوئید ها یکی از زیر گروه های پولی فنول هایند که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات یافت می شوند و شامل بیش از 5 هزار ترکیب بیواکتیو اند که بیشتر آنها، حاوی آنتی اکسیدان اند و فواید ضدالتهابی دارند.
در آزمایش هایی که بر روی مدل های حیوانی آلزایمر انجام گرفته، فلاونول ها با افزایش قوای حافظه و کاهش میزان بتاآمیلوئید، تائو و کاهش میزان تخریب سلول های عصبی، همراه بوده اند. ...
برترین ها - علمی و پزشکی
تعداد مبتلایان به کرونا در ایتالیا از 128هزار نفر گذشتخبرگزاری تسنیم: منابع دولتی ایتالیا از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در این کشور به بیش از 128 هزار نفر خبر دادند.
مقامات ایتالیا روز یکشنبه اعلام کردند که برای اولین بار از تاریخ 19 مارس ویروس کرونا در طی 24 ساعت گذشته کمتر از 600 قربانی گرفته است.
مقامات بهداشت و درمان ایتالیا امروز اعلام کردند که تعداد افرادی که به دلیل ویروس کرونای جدید جان خود را از دست داده اند از آخرین به روزرسانی 525 نفر افزایش یافته است. بدین ترتیب شمار کشته شده ها بر اثر این ویروس به عدد 15 هزار و 887 رسیده است. ...
باشگاه خبرنگاران جوان - علمی و پزشکی
ویروس کرونا؛ چطور ماسک خانگی درست کنیم؟به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت: براساس آخرین دستورالعملها، جمعیت عادی برای پیشگیری از کرونا به ویژه هنگام حضور در مکان هایی که امکان رعایت دقیق فاصله گذاری فیزیکی وجود ندارد، بهتر است از ماسک، استفاده کنند.
سازمان غذا و دارو در ویدیویی طرز درست کردن ماسک خانگی را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا آموزش داد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/
خبرگزاری فارس - علمی و پزشکی
فیلم| ابراز تأسف رئیس علوم پزشکی سمنان از شلوغی خیابان هانوید دانایی ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با ابراز تأسف از شلوغی خیابان ها و فراموشی مردم در خصوص اینکه ویروس کرونا در کمینشان است، گفت: سیر صعودی روند ابتلا به بیماری کرونا در استان سمنان همچنان ادامه دارد و درمان اصلی کرونا، پیشگیری و در خانه ماندن است.
خبرگزاری میزان - علمی و پزشکی
برای مقابله با کرونا در اتوبوس چه کنیم؟به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با توجه به رشد و گسترش ویروس کرونا در کشور و ابتلای تعداد زیادی از مردم به این ویروس لازم است مردم اقدامات خاصی را در بعضی مکان ها برای مصون ماندن در برابر کرونا انجام دهند.
یکی از این مکان ها اتوبوس های درون شهری و برون شهری هستند. در ادامه این گزارش به بیان نکاتی می پردازیم که در هنگام استفاده از اتوبوس باید به آنها دقت کنید. برای تماس با دستگیره های اتوبوس از دستمال کاغذی استفاده نمایید.
وسایل نظافت مورد استفاده در اتوبوس پس از هر بار استفاده گندزدایی شود. ...
باشگاه خبرنگاران جوان - علمی و پزشکی
روش های کنترل بیماری سفیدک پودری درختان هسته داربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، ابراهیم شیرانی مدیر امور باغبانی اداره کل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: نشانه های بیماری سفیدک پودری روی برگ در ابتدا به صورت ایجاد لکه های سبز کمرنگ و یا مایل به قهوه ای و در نهایت تشکیل بافت نمدی است.
او افزود: برگ های پیر به ندرت مورد حمله قارچ قرار می گیرند و مقاوم هستند.
شیرانی اضافه کرد: خسارت بیماری در حالتی که به میوه حمله می کند فوق الاده زیاد است، زیرا ارزش و بازار پسندی میوه به طور محسوس تقلیل می یابد.
او ادامه داد: قسمت های لکه دار میوه سفت و سخت شده و از رشد طبیعی باز می ماند. ...
خبرگزاری میزان - علمی و پزشکی
وضعیت ایالت های فاجعه زده آمریکا؛ آمریکا چگونه کانون شیوع کرونا شد؟به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، شهروندان آمریکایی در این روز ها در حالی با ویروس کرونا دست به گریبان بوده و با چالش جدی کمبود تجهیزات پزشکی و نبود فضای کافی برای بستری کردن بیماران در بیمارستان ها و مراکز درمانی رو به رو هستند که دونالد ترامپ، در آخرین کنفرانس خبری خود در جمع خبرنگاران از افزایش شمار قربانیان در سراسر آمریکا خبر داد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، شنبه شب، گفت که طی 2 هفته گذشته شرایط دشوار تر خواهد شد و شمار قربانیان ویروس کرونا همچنان روندی صعودی خواهد داشت.
بحران کرونا در برخی از ایالات آمریکا وضعیت اضطراری ایجاد کرده است. ...
انتخاب - علمی و پزشکی
مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های امریکا بر استفاده از ماسک های پارچه ای تاکید کردپایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) به افراد توصیه می کند از ماسک های پارچه ای استفاده کنند تا شیوع COVID-19 را مسدود کنند. هدف از این کار این است که ماسک های جراحی و ماسک های N95 باید برای کارمندان مراقبت های بهداشتی ذخیره شود.
به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به نظر می رسد با توجه به افزایش شیوع کرونا در ایالات متحده، نیاز به استفاده از ابزار های پیشگیری از ابتلا به کرونا نیز روندی افزایشی دارد. اما اگر قرار باشد همه شهروندان از ماسک های جراحی و N95 استفاده کنند ...